امام جمعه دماوند تأکید کرد لزوم برنامه‌ریزی برای تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» در دماوند/ موانع کارخانه‌داران دماوند برای رونق تولید برطرف شود

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند به نقل از پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دماوند با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت امام علی (ع) و گرامیداشت روز پدر اظهار کرد: در این ایام، فضائل حضرت امیرالمؤمنین (ع) باید برای مردم بیان شود.
وی با بیان اینکه سبک زندگی حضرت علی (ع) را باید سرلوحه کارهای خود قرار دهیم، افزود: باید بتوانیم از این الگوی نورانی بهره ببریم تا خداوند متعال ما را از شیعیان و پیروان آن حضرت ثبت کند.
*اعتکاف به برکت انقلاب اسلامی گسترش یافت
امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه ایام ماه رجب سراسر نور است، گفت: سه روز ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب که ایام البیض نام گرفته، فرصتی برای اعتکاف است؛ اعتکاف یعنی اینکه خود را ملزم کنیم که حداقل سه روز در مسجد بمانیم و با خود خلوت کنیم؛ حضرت علی (ع) فرمودند «اعتکاف فرصتی برای تفکر در هدف خلفت و کسب معنویت و نورانیت برای دوری گزیدن از آلودگی‌های دنیاست».
فتاح‌دماوندی تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی، اعتکاف گسترش یافت و این امر از رویش‌های انقلاب است؛ اعتکاف برای تقرب یافتن به خداوند متعال است که امیدواریم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم؛ البته یکی از خصوصیات اعتکاف بعد از انقلاب در ایران، این است که حضور جوانان در این مراسم چشم‌گیر است.
وی تأکید کرد: برگزارکنندگان اعتکاف باید از فرصت حضور و نظرات پیشنهادات و انتقادات جوانان برای برنامه‌ریزی آینده بهتر مسجد استفاده کنند؛ اعتکاف باید مقدمه‌ای برای حضور بیشتر جوانان در مساجد شود و اعتکاف در مسجد جامع دماوند و برخی از مساجد دیگر شهرستان دماوند همچون سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.
*جمهوری اسلامی برای از بین رفتن فاصله طبقاتی جامعه ایجاد شد
امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی افزود: امام خمینی (ره) فرمودند «حکومت اسلامی، حکومتی بر پایه قوانین اسلامی است و در حکومت اسلامی استقلال کامل حفظ می‌شود؛ جمهوری فرم و شکل حکومت را تشکیل می‌دهد و اسلام یعنی محتوای آن فرم که قوانین الهی است».
فتاح‌دماوندی گفت: امروز باید مشاهده کنیم که چقدر از این هدف محقق شده است و چه کسانی به تحقق این هدف لطمه می‌زنند و در اجرای عدالتی که امام راحل و مقام معظم رهبری به طور مرتب بر آن تأکید دارند، موفق شده‌ایم.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی برای این ایجاد شد که فاصله طبقاتی و ویژه‌خواری‌ها از بین برود و محرومان و مستضعفان مورد توجه باشند و از محرومیت خارج شوند؛ همچنین جمهوری اسلامی ایجاد شد تا احکام اسلام و قرآن اجرا شود و ما بتوانیم مقدمات ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنیم.
*دولت راه‌های خیانت‌های اقتصادی را مسدود کند
امام جمعه دماوند تأکید کرد: حکومت باید نیازهای مادی و معنوی مردم را برآورده کند و جوانان به شغل و مسکن و ازدواج نیاز دارند که یکی از راه‌های ایجاد شغل حمایت از کالای ایرانی و کارگران و کارخانه‌داران ایرانی است و باید با دلالان زالوصفت مبارزه کنیم؛ آن کسانی که از راه واردات بی‌رویه به ثروت‌های بادآورده دست پیدا می‌کنند، خائن هستند.
فتاح‌دماوندی با بیان اینکه عزم دولت برای مبارزه با قاچاق جدی نیست، بیان کرد: دولت باید راه‌های خیانت‌های اقتصادی را مسدود کند و اگر تولید با کیفیت ایرانی رونق نیابد، اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد و اگر تولیدات با کیفیت ایرانی در دسترس مردم قرار گیرد، حتماً در تحقق شعار سال از جنس ایرانی استفاده خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه دولت با توجه به مسؤولیت واردات و صادرات خود وظیفه سنگینی دارد، خاطرنشان کرد: در شهرستان دماوند هم بنده از شخص فرماندار می‌خواهم که برای تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی برنامه‌ریزی و اقدام لازم را به عمل آورد و ظرفیت تولید در کارخانه‌‌های کوچک و بزرگ دماوند به حداکثر ممکن برسد و موانع کارخانه‌داران برطرف شود تا درب همه کارخانه‌های ما باز شود و تولید رونق بگیرد.
منبع: فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *