امام جمعه دماوند: ساختمان حوزه علمیه دماوند به تعمیرات اساسی نیاز دارد/ دست چدنی آمریکا از دست‌کش مخملی‌اش بیرون آمد/ ایران پرچم‌دار مبارزه با ظلم و استکبار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند، ضمن تسلیت به مناسبت رحلت حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: امیدواریم خداوند متعال اغنیا و ثروتمندان جامعه را به پیروی از حضرت خدیجه (س) موفق بدارند تا مال خود را در راه اسلام هزینه کنند که قرآن کمک‌رسانی مالی به اسلام را جهاد می‌داند.

وی افزود: همه باید در ماه مبارک رمضان درباره کمک به مستمندان، فقیران و درماندگان وظیفه خود را انجام دهیم؛ گرچه انفاق در همه ایام سال دارای پاداش و ثواب است، اما در ماه مبارک رمضان فضیلت برتری دارد؛ مردم می‌توانند برای کمک به نیازمندان از طریق کمیته امداد اقدام کنند.

*ساختمان حوزه علمیه دماوند به تعمیرات اساسی نیاز دارد/ خیران از هم سبقت بگیرند

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه برخی از مؤمنان در ماه مبارک رمضان و برخی نیز در موعد مقرر سال خمس خود را پرداخت می‌کنند، گفت: خمس به عموم مردم تعلق می‌گیرد که درآمدی دارند و در پرداخت خمس بین زن و مرد فرقی نیست؛ هر زن و مردی که درآمدی داشته باشد، اگر در پایان سال اضافه بیاید، یک‌پنجم آن را به عنوان خمس به مراجع تقلید یا نماینده او می‌پردازد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه همه برای زنده نگه‌داشتن دین و مکتب تشیع مسؤول هستیم، تصریح کرد: باید مال و جان خود را در راه خداوند متعال خرج کنیم؛ برخی افراد هستند که می‌توانند نسبت به حوزه علمیه خرج کنند و ساختمان حوزه علمیه دماوند هم به تعمیرات اساسی نیاز دارد؛ خیران برای کمک به حوزه علمیه از یکدیگر سبقت بگیرند، چراکه حوزه علمیه منشأ برکات فراوانی است.

وی بیان کرد: اگر یک روحانی عالم و فاضل و زمان‌شناس در حوزه علمیه تربیت شود، آن روحانی می‌تواند سبب ساختن مدرسه، بیمارستان، مسجد و حسینیه شود و در مراکز مختلف نیکوکاری پیشگام باشد؛ خیران بزرگ شیعه درس نیکوکاری و خدمت به مردم و خدمت به اسلام را از علمای دین آموخته‌اند.

*آمریکا می‌خواست اقتصاد ما را با برجام گره بزند/ تعلیق اقتصاد به برجام بزرگ‌ترین اشتباه محاسباتی دولت بود

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به دیدار سران قوا و کارگزاران نظام اسلامی و جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف با رهبر انقلاب اسلامی افزود: در این دیدار مطالب و نکات بسیار مهمی از سوی رهبر انقلاب مطرح شد که همه مسؤولان باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

فتاح‌دماوندی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند «اگر از تجربه‌های گذشته درس نگیریم، قطعاً ضرر می‌کنیم و تجربه چندباره ما درباره آمریکا این را می‌گوید که آمریکا قابل اعتماد نیست، چون هدفش نابودی ملت و دولت و نظام ماست».

وی گفت: آمریکا می‌خواست اقتصاد ما را با برجام گره بزند و تعلیق اقتصاد ایران به برجام بزرگ‌ترین اشتباه محاسباتی مسؤولان دولت ایران بود؛ مبنای این اشتباه بزرگ تاریخی اعتماد به آمریکا بود که اکنون چوبش را می‌خوریم و باید مواظب باشیم که دوباره از اروپا چوب نخوریم.

*تا روزی که بله‌قربان‌گوی محض آنها، راضی نخواهند شد/ آمریکا بعد از ۴۰ سال هنوز گرسنه و تشنه ایران است

امام جمعه دماوند با اشاره به آنها خیرخواه ما نبودند، نیستند و نخواهند بود، تصریح کرد: تا روزی که بله‌قربان‌گوی محض آنها نشویم و تمام منافع خود را تقدیم آنها نکنیم، از ما راضی نخواهند شد و این خاصیت مستکبران عالم بوده است؛ آنها از استقلال سیاسی ما ناراحت هستند و اکنون اجازه استقلال اقتصادی به ما نمی‌دهند و طرف مقابل، استقلال اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی ما را هدف گرفته است.

فتاح‌دماوندی بیان کرد: در صورتی که انقلاب اسلامی با شعار استقلال و آزادی شکل گرفت، آنها با آزادی و عدم وابستگی ما مخالف هستند؛ اگر در تصمیم‌های مهم اقتصادی، نظامی، فرهنگی و سیاسی وابسته به غرب یا زورگویان عالم شویم، آن‌وقت دیگر آزاد نیستیم و اسیر آنها هستیم.

وی تأکید کرد: کشور ایران لقمه چربی بود که امام امت، امام خمینی (ره) به اذن الهی و با مجاهدت مردم از دهان آمریکا و هم‌پیمان آن درآورد؛ امروز بعد از ۴۰ سال آمریکا هنوز گرسنه و تشنه این لقمه است و این گرگ خون‌خوار برای به دست آوردن دوباره ایران خون جوانان ما را در ایام انقلاب و جنگ تحمیلی ریخت؛ خون دانشمندان هسته‌ای و خون زنان و مردان و کودکان را در حوادث تروریستی که پشتیانی کرد به دست عوامل منافق و گروهک‌ها ریخت.

*ایران پرچم‌دار مبارزه با ظلم و استکبار است/ رهبری نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرد

امام جمعه دماوند با بیان اینکه گرگ خون‌آشام سیر شدنی نیست، افزود: کسی که با گرگ دست دوستی دهد، عاقبت دریده خواهد شد؛ آمریکا در زندان گوانتانامو و زندان ابوغریب کم جنایت نکرد؛ در افغانستان چه ظلم‌ها که نکردند و در عراق، سوریه، لبنان و … چه خیانت‌ها که مرتکب نشدند و در یمن چه بسیار کودکانی که بی پدر شدند.

فتاح‌دماوندی با اشاره به اینکه آنها در فلسطین ۷۰ سال ظلم و غصب کار آنهاست، گفت: فهرست جنایت و خیانت آمریکا به ایران و ایرانی بلند و طولانی است و شمردن آن انسان را خسته می‌کند؛ آنها به مردم سیاه‌پوست کشور خودشان هم رحم نمی‌کنند چه رسد به مردم کشورهای دیگر.

وی تصریح کرد: ایران ۴۰ سال بوده که استخوان گلوی آنها و پرچم‌دار مبارزه با ظلم و استکبار شده و غصه گلوگیر آنها، رهبر مقتدر و پرنفوذ ایران است؛ آنها از امام خامنه‌ای ناراحت هستند و باید از این ناراحتی بمیرند و این رهبر حکیم ماست که با طرح مسأله اقتصاد مقاومتی و با بیان شعار «ما می‌توانیم» نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرده است.

*دشمنی آمریکا با ما عمیق و ریشه‌دار است/ مقاومت برابر ظلم تنها راه پیشرفت ماست

امام جمعه دماوند بیان کرد: مقام معظم رهبری ۱۰ سال بوده که شعار حمایت از کار و کارگر ایرانی، تولید ملی و جهاد اقتصادی، اشتغال آفرینی، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف و همچنین همت و کار مضاعف حمایت از کالای ایرانی را بارها تکرار کرده‌اند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: اگر مردم و مسؤولان دست در دست هم دهند و به شعارهای ۱۰ سال اخیر عمل کنند، روزنه امید آمریکا بسته خواهد شد؛ ما به خوبی می‌دانیم که دشمنی آمریکا با ما عمیق و ریشه‌دار است و کوتاه آمدن ما از مواضع او را پروتر و جسورتر خواهد کرد و مقاومت برابر ظلم تنها راه پیشرفت ماست.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم که سگ زرد برادر شغال است و اروپا هم در بزنگاه‌ها با آمریکا همراهی کرده است و ما جنایات و خیانت‌های انگلیس مکار و حیله‌گر را فراموش نکرده‌ایم و حمایت‌های آلمان و فرانسه از صدام را از یاد نبرده‌ایم.

*اروپا برای تداوم برجام تضمین واقعی و عملی دهد/ بعید است از آنها آبی گرم شود

امام جمعه دماوند اظهار داشت: اگر قرار باشد که برجام ادامه یابد، جز با گرفتن تضمین‌های واقعی و علمی از آنها برای ما ممکن نیست؛ اروپایی‌ها اگر مرد هستند، برابر نقض قطعنامه ۲۲۳۱ توسط آمریکا یک قطعنامه علیه آن صادر کنند که ای آمریکا چرا قطعنامه را نقض کرده‌ای.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه اروپایی‌ها اگر مرد بودند، مقابل تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران موضع می‌گرفتند، افزود: آنها باید تضمین کنند که نفت ایران به مقداری که می‌خواهیم فروخته شود و بانک‌های اروپایی باید تجارت با جمهوری اسلامی ایران را تضمین کنند.

وی گفت: اروپایی‌ها باید تضمین بدهند که پای موشک‌های ما را به مذاکرات باز نکنند و کاری به نفوذ منطقه‌ای ما نداشته باشند، اما با تجربه و سابقه‌ای که ما از اروپا داریم، بعید است که از آنها آبی گرم شود؛ عهدشکنی آمریکا در برجام آب پاکی را روی دست همه ریخت و آمریکا هر قدر که نسبت به ما بدگویی کند، بداند که آب دریا از دهان سگ نجس نمی‌شود.

*دست چدنی آمریکا از دست‌کش مخملی‌اش بیرون آمده است/ مقابل عهدشکنی اروپا گزینه‌های پشیمان‌کننده‌ای داریم

امام جمعه دماوند اضافه کرد: آمریکا آب را گل‌آلود می‌کند که ماهی بگیرد، اما بداند که دست چدنی‌اش از دست‌کش مخملی بیرون آمده و دستش رو شده است؛ اروپایی‌ها بدانند که اگر خوش‌معامله باشند، شریک مال ما می‌شوند، اما اگر مثل آمریکا عهدشکنی کنند، ما هم مقابل عهدشکنی آنها گزینه‌های پشیمان‌کننده‌ای داریم.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: ایران ۴۰ سال قبل با ایران امروز فرق دارد و اگر هنوز درصدد تسلط بر منافع ایران هستند، بدانند که آن سبو شکست و آن پیمانه ریخت.

منبع: فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *