امام جمعه شهرستان دماوند: بیانیه رهبر معظم انقلاب راهبردی و تاریخ‌ساز بوده است/ باید به نقاط قوت و ضعف چهل ساله اول انقلاب نگاه واقع بینانه داشته باشیم/ جوانان باید نگاه و روحیه انقلابی و عمل جهادی را بکار گیرند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دماوند ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند با اشاره به اینکه بیانیه رهبر معظم انقلاب راهبردی و تاریخ‌ساز بوده است، اظهار کرد: باید به نقاط قوت و ضعف چهل ساله اول انقلاب نگاه واقع بینانه داشته باشیم و به آینده امیدوار و خوش بین باشیم.

وی افزود: مقام  معظم رهبری ۱۸ مرتبه بر علم و پیشرفت‌های علمی شتابنده به عنوان نقاط قوت تاکید کردند و ۲۰ مرتبه با کلید واژه‌های قدرت اقتدار و امنیت پیشرفت‌های دفاعی و نظامی ایران را پس از انقلاب ستودند.

امام جمعه دماوند گفت: ایشان نسبت به اینکه انقلاب اسلامی فقط متعلق به ایران نیست، بلکه انقلابی است با شعارهای جهانی و فطری تاکید داشتند و به حمد الله نفوذ انقلاب در منطقه و جهان دائما در حال افزایش و گسترش است.

فتاح دماوندی با بیان اینکه در تبیین نقاط ضعف باید منطقی و منصفانه همراه با ریشه‌یابی سخن بگوییم، عنوان کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری ریشه ضعف‌های و مشکلات دور بودن از اسلام می‌باشد که برای حل مشکلات باید به نسخه اسلام عمل کنیم و به ارزش‌های دینی پایبند باشیم.

وی همچنین از مقام معظم رهبری خطاب به جوانان گفت: دهه‌های آینده مختص به شماست و این قشر جامعه باید کار آزموده و پرانگیزه از انقلاب خود حراست کنند و آن را هر چه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی است نزدیک کنند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: نکته حائز اهمیت دیگری در این بیانه در مورد جوانان است، جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند.

*امروزه جوانان در کلیه عرصه‌های کشور باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیت قرار دهند/ جوانان باید نگاه و روحیه انقلابی و عمل جهادی را بکار گیرند

فتاح دماوندی تصریح کرد: مدیران، کارگزاران، اندیشمندان و فعالان جوان در همه میدان‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیت قرار دهند و از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته بهره گیرند.

وی افزود: امروزه جوانان باید نگاه، روحیه انقلابی و عمل جهادی بکار بندند و کشور ایران را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازند.

امام جمعه دماوند با اشاره به مشکلات و تحولات منطقه‌ای بیان کرد: هفته گذشته شاهد رونمایی از پروژه جدید ضد ایرانی آل سعود در پاکستان بودیم.

فتاح دماوندی گفت: بحران اقتصادی باعث شده تا بن سلمان با یک سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری به نوعی اسلام‌آباد را وام‌دار خود کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اما چیزی که باعث شده که این کشور آغوش خود را برای عربستان بگشاید مشکلات اقتصادی است.

*کشورهای مسلمان همسایه باید علیه استکبار جهانی یک جبهه متحد تشکیل دهند

امام جمعه دماوند با اشاره به فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در تقویت اقتصاد کشور بیان کرد: ما باید روابط اقتصادی خود را با کشورهای مسلمان همسایه مثل پاکستان تقویت کنیم و علیه استکبار جهانی یک جبهه متحد تشکیل دهیم.

فتاح دماوندی با بیان اینکه کشور ایران به خاطر تعلق به حوزه تمدن مشرق زمین و داشتن اشتراکات فرهنگی و تاریخی با مردم شرق می‌تواند ارتباط قوی با هند، چین، سوریه، کشورهای آسیای میانه و منطقه قفقاز داشته باشد و ائتلاف منطقه‌ای را به نفع ما رقم بزند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *