امام جمعه موقت دماوند: همگان برای رونق تولید و افزایش اشتغال تلاش کنند/ ایران حرف نخست منطقه است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین خانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه دومین هفته مرکز شهرستان دماوند با بیان اینکه در هفته آینده مناسبت‌هایی در پیش‌رو داریم که نقطه ثقل آن‌ها صبر و پایداری در مسیر خدمات به دین و پیشبرد اهداف اسلام است، اظهار کرد: نخستین مناسبت شهادت امام کاظم (ع) در روز ۲۵ رجب است.

وی افزود: یکی از القاب امام موسی کاظم (ع) در کنار کاظم که نشان‌دهنده صبر و بردباری در خشم بوده، لقب صابر به شمار می‌رود که صبر امام در زندان‌های هارون مثال‌زدنی است؛ مناسبت دوم وفات حضرت ابوطالب، حامی اصلی پیامبر (ص) و اهل صبر در راه خداوند است.

*جمهوری یعنی اینکه مردم ولی نعمت این انقلاب و صاحبان اصلی آن هستند

امام جمعه موقت دماوند با اشاره به اینکه مناسبت سوم که عنوان اصلی بحث بوده، ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی است، گفت: هر چند بارها ندای «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» از زبان مردم در راهپیمایی‌ها فریاد زده شده بود، اما به خاطر ثبت در تاریخ و اینکه بعداً کسی تاریخ را تحریف نکند، امام راحل به دولت موقت دستور برگزاری همه پرسی نسبت به انتخاب جمهوری اسلامی را صادر کردند.

خانی ادامه داد: انتخاباتی که مردم آزادانه در آن شرکت کردند و ۹۸٫۲ درصد از واجدان شرایط به این نظام آری گفتند؛ این آمار بسیار بالا و پشتوانه محکم نظام اسلامی است؛ نه فقط در انتخاب فروردین‌ماه سال ۵۸، بلکه مردم بارها ارادت خود را به این نظام در جنگ تحمیلی، انتخابات‌های مختلف، ۲۲ بهمن‌ماه و در سختی‌ها و ناملایمات نشان دادند.

وی با بیان اینکه آنچه امروز باید مطرح شود، این است که چرا جمهوری اسلامی و ضامن بقای این حکومت چیست؟ بیان کرد: جمهوری یعنی اینکه مردم ولی نعمت این انقلاب و صاحبان اصلی آن هستند و هر مسؤولی در هر کجای این مملکت خدمت‌گذار و خاکسار این مردم است.

*برخی خواستند با فتنه‌انگیزی جمهوریت را زیر سؤال ببرند

امام جمعه موقت دماوند افزود: در این ۴۰ سال مردم در ۳۶ انتخابات شرکت کردند؛ همین‌که مردم خود را در نظام اجرایی و نظارتی کشور سعی‌ام می‌دانند، این مطلب بزرگی است.

خانی گفت: همین‌که جوان ۱۸ ساله ما و پیرمرد ۸۰ ساله ما یک رأی دارد و نخبگان و حتی بالاترین مقامات مسؤول نیز یک رأی دارند، این نشان پیوند عمیق مردم با این نظام است؛ اسلام سرمنشأ همه خیرات و برکات است و هرجایی که مشکلی و بی‌عدالتی وجود دارد، این ربطی به اسلام ندارد.

وی تصریح کرد: همیشه نیز افرادی بودند که با جمهوریت و با اسلامیت در تضاد بودند و خواستند که میراث امام و شهدا را زیر پا بگذارند؛ در برهه‌های مختلف برخی خواستند با چانه‌زنی یا اردوکشی و فتنه‌انگیزی جمهوریت را زیر سؤال ببرند؛ اما آن کسی ایستاد، پافشاری کرد و از رأی مردم کوتاه نیامد، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای بود.

*رمز موفقیت و پایداری تبعیت از ولایت‌فقیه است/ ایران حرف نخست منطقه

امام جمعه موقت دماوند بیان کرد: برخی عمل و توصیه به اسلام را زیر سؤال بردند؛ برخی فریاد جمهوری ایرانی سر دادند، غافل از اینکه عزت و شرافت و سعادت ما در گرو اسلام است و ما در سنگرهای سخت مگر با تبعیت از اسلام پیش نرفتیم.

خانی خاطرنشان کرد: اینجا کسی که ایستاد هم به مسؤولان وهم به مردم لزوم اسلام‌گرایی را توصیه کرد، باز رهبر انقلاب بودند؛ آن کسی که به ما فهماند، ما هنوز با اسلام ناب محمدی فاصله داریم و تلاش کنیم تا متکی به خود باشیم و به قله برسیم، ولایت فقیه بود.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت و پایداری یک کلمه بوده و آن تبعیت از ولایت‌فقیه است، افزود: آنچه میراث امام را حفظ می‌کند، یعنی جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد تبعیت از رهبری است؛ امروز نهال جمهوری اسلامی ایران ۴۰ ساله شده و امروز حرف نخست را در منطقه، همان جمهوری اسلامی ایرانی می‌زند که دشمن می‌خواست آن را چند ماهه نابود کند.

*مشروعیت بخشیدن به صهیونیستی نمی‌تواند صدای پای مقاومت را از گوش آن‌ها بیرون کند

امام جمعه موقت دماوند گفت: امروز جبهه مقاومت پایدار می‌ماند و داعش و اتحاد شوم عبری و عربی شکست می‌خورد، چون ایران می‌خواهد؛ آیا این این عزت و دستاورد نیست؟

خانی تصریح کرد: امروز وقتی وزیر خارجه آمریکا به بیروت سفر می‌کند در سخنرانی مکتوب خود، ۱۸ بار نام حزب‌الله و ۱۹ بار نام ایران را می‌برد؛ این نشان می‌دهد حتی دست و پا زدن ترامپ برای مشروعیت بخشیدن به رژیم غاصب صهیونیستی نمی‌تواند صدای پای مقاومت را از گوش آن‌ها بیرون کند.

وی بیان کرد: حتی امضای حاکمیت رژیم غاصب بر بلندی‌های جولان هم هیچ ارزشی جهت اعتبار بخشی به او ندارد و حرف در منطقه، حرف ایران است و حرف مجاهدان و شهدا و جان برکفانی بوده که در راه خداوند به جهاد می‌پردازند.

*نگاه مستضعفان و مردم آزاده جهان به انقلاب است

امام جمعه موقت دماوند اظهار کرد: امروز نگاه مستضعفان و مردم آزاده جهان به این انقلاب است؛ امروز حرف از تأثیرگذاری ایران در منطقه بوده و نگاه مردم در یمن، بحرین، لبنان، سوریه و عراق به سرانگشت مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای است و این نگاه مسؤولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

خانی افزود: ما باید این میراث را چه در سیاست خارجی با مقاومت، صراحت، پایداری و اعتماد به نفس پوزه حفظ کنیم و استکبار را به خاک بمالیم؛ امروز دشمن ما را تهدید به تشدید تحریم می‌کنند، غافل از اینکه ما فرزندان رمضانیم؛ امروز دشمن خیال خام تسلیم جمهوری اسلامی ایران را در سر می‌پروراند، غافل از اینکه ما انس گرفته با فرهنگ عاشوراییم، همان فرهنگی که سید و سالارش وقتی مقابل تحریم و تهدید یزید قرار گرفت، ندایش «هیهات منا الذله» بود.

وی با تأکید بر اینکه در داخل کشور هم ما وظایفی بر عهده داریم، گفت: باید با پیروی از منویات رهبر انقلاب، با رونق تولید، با ساماندهی اقتصاد و اشتغال، با پرداختن به محرومان چه در شهرستان چه در کشور در پیشبرد اهداف نظام سهیم باشیم؛ باید حرکت کنیم هر کسی در هر سنگری که است، باید نسبت به رونق تولید و افزایش اشتغال تلاش کند.

انتهای پیام

منبع: پایگاه خبری عصرشرق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *